Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi

1)TARAFLAR – SÖZLEŞME KONUSU : İş bu sözleşme Cumhuriyet Cad. 40/1 – 07960 Kalkan/Kaş adresinde mukim Kalkan Holidays (bundan böyle “aracı” olarak anılacaktır) No:40/1 Kiralayan ve Misafir arasında Kısa Süreli Konaklama Kiralama şartlarını belirlemek üzere hazırlanmıştır. Tarafların resmi telefon ve adresleri kontrat son maddesinde mevcuttur.

2) REZERVASYON  İş bu sözleşme imzası ile bilgi ve detayları EK 1 (Rezervasyon Formu) de belirtilen Villa – Apart’ın ön rezervasyonu Aracı tarafından opsiyonlu olarak yapılacaktır. Sözleşme imzası kesin rezervasyon anlamına gelmeyip, misafir kendisine verilen süre içerisinde ön ödeme ve diğer yükümlülüklerini yerine getirmesi durumunda rezervasyon kesinlik kazanacaktır. Yapılan ön ödemeyi gösterir belge Misafir tarafından, Aracıya iletilmek zorundadır. Bu kontrat dahilinde yapılacak tüm yazışmalar tarafların telefonları, mail adresleri ve resmi adreslerinden birine yapılacaktır.

3) FİYATLAR – KUR  : Kiralanan villa-apartın kira bedeli ek 1 de gecelik ve toplam olarak belirtilmektedir.

4) ÖDEME ŞARTLARI :

A- Bu sözleşmenin imzası ve onayı ile toplam konaklama bedelinin % 30’u ön ödeme olarak misafir tarafından aracının resmi hesaplarına yapılır.

B- Kalan Bakiye EK-1 ‘de belirtilen tarihte aracının veya ev sahibinin resmi hesaplarına yapılır.

C- Hasar depozitosu giriş günü nakit olarak elden yapılır.

D- Döviz üzerinden satışı yapılmış olan villa-apartın ödemesi TL olarak yapılır ise ödeme günkü TCMB döviz alış kuru üzerinden işlem yapılır.

E- Yukarıda belirtilen ödeme takvimine uyulmaması, misafir için bu kontratın tüm maddeleri ile ortadan kalkması fakat aracı için tüm haklarını saklı tutarak tek taraflı fesih hakkına neden olur.

F-  Müşterinin, kalan ödemeyi EK-1 ‘de belirtilen tarihte yapmaması halinde Kalkan Holidays  TUR.  TİC. Ve SAN. LTD. ŞTİ. (www.kalkantatilleri.com) söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti iade yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.   Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Kalkan Holidays  TUR.  TİC. Ve SAN. LTD. ŞTİ. (www.kalkantatilleri.com)  ‘nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

 

5) İPTAL ŞARTLARI Misafir tarafından yapılan iptallerde…

A-)  Misafir ön ödeme yapmış ise;

1-Giriş tarihinden minimum 90 gün önceden rezervasyon iptal talebini yazılı şekilde tarafımıza (mail ya da whats app üzerinden) bildirmesi durumunda ön ödeme tutarının tamamı iade edilir.

2-Giriş tarihinden minimum 60 gün önceden rezervasyon iptal talebini tarafımıza (mail ya da whats app üzerinden) bildirmesi durumunda ön ödeme tutarının %50’si iade edilir.

3-Giriş tarihine minimum 30 gün ve daha az süre kaldığında talep edilen rezervasyon iptali yapmak istediği taktirde rezervasyon iptal talebini (mail ya da whats app) üzerinden yazılı bir şekilde tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.  Rezervasyon tamamlama işlemleri sırasında yapmış olduğunuz ön ödeme tutarının misafirlerimize (müşterimize) geri iadesi yapılmamaktadır.  

4Giriş tarihinde villaya, aparta, daireye mücbir sebepler dışında bir nedenden dolayı giriş yapmaz ise kiralama bedelinin toplam tutarını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

 

6) GENEL ŞARTLAR :

A) KİRALAMA NEDENİ:  Misafir, kiralamış olduğu villayı günlük veya haftalık kira karşılığı tatil villası olarak kiralamıştır. Kiralamış olduğu villayı tatil amacı dışında kullanamaz, üçüncü şahsa kısmen veya tamamen kiralayamaz, devir ve ciro edemez, bir başkasının istifadesine sunamaz.

 

B) VİLLA TESLİMİ : Aracı tarafından misafire girişte Apart-villa EK 1’de belirtilen şartları sağlayacak şekilde teslim edilir. Misafir kiraladığı villayı kendi malı gibi kullanacağını, özelliklerini bozmayacağını, şöhret ve itibarını kaybetmesine neden olmayacağını kabul ve taahhüt eder. Misafir kiraladığı mekanı nasıl teslim aldı ise, aynı şekilde ve adede göre teslim etmeye, içinde bulunan demirbaş eşya ve aletleri sözleşme müddetinin bitiminde tam, eksiksiz ve çalışır halde iade ile mükelleftir. Olası zararlar Misafir tarafından yeni fiyatı ile tazmin edilecektir. Bu kontrat T.C. kanunlarına göre senet yerine geçecektir.

 

C) TEMİZLİK : Kiralanan apart-villanın temizliği yapılmış olarak teslim edilecektir. Villada kalan misafir, tatil boyunca villa içerisinde temizlik isterse, talep ekstra olarak fiyatlandırılacaktır. Çarşaf, havlu gibi textiller sizin için temizlenmiştir. Değişiklik istenmesi ekstra ücretlendirmeye tabidir.

 

D) HASAR DEPOZİTOSU: Miktarı EK 1 de belirtilen depozitonun amacı, misafir tarafından villa aparta verilen zararın karşılanmasıdır. Hasar depozitosu misafirden apart – villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve misafir apart -villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde; demirbaşlarında bir hasar/eksik yok ise nakit olarak iade edilecektir. Misafir giriş yaptıktan sonra apart-villa demir başlarında herhangi bir hasar görmesi ve de bu durumu yetkililere bildirmemesi durumunda hasarlı olan demirbaşın hasar bedeli müşterinin vermiş olduğu hasar depozitosundan kesilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilip, gönderi ücreti depozitonun içerisinden kesilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 

E) MEKAN KURALLARI: Misafir ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamayı taahhüt eder. Bunun yanı sıra 1774 kimlik bildirim kanunu çerçevesinde villayı kiralayan kişilerin dışında Polis ve Jandarma kolluk kuvvetleri tarafından yapılabilecek kontrollerde kiralayan kişilerin dışında villada başka kişilerin tespit edilmesi durumunda tüm sorumluluk kiralayana ait olup bunun neticesinde yazılacak olan tüm idari para cezai tutarını ödemekle yükümlüdür. Aracı, Ayrıca uyarıldıkları halde, misafir ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmaya devam eder ise rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

 

F) EVCİL HAYVAN : Apart – Villalarda evcil hayvan kabul edilmemektedir. Sokak hayvanlarının dahi mekan içerisinde beslenmesi yasaktır.

 

G) SİGARA : Apart – Villalarda sigara nargile ve tütün bazlı maddelerin tüketilmesi yasaktır.

 

H) ÇIKIŞ GÜNÜ : Misafirler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villa çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir. Çıkış günü ve saati Misafir tarafından 24 saat önce aracı ya bildirilmeli ve çıkış sırasında aracı ya da bir elemanı tarafından son kontrollerin yapılması zorunludur.

 

I) KAPASİTE : Villa – Apart için rezervasyon formunda belirtilen kapasitenin üzerinde misafir villa-apart uygun olsa bile kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra misafir tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, aracıya yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre Aracı uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir.

 

J) GİRİŞ-ÇIKIŞ SAATİ :  Apart-villaya giriş saati 16:00, çıkış saati 10:00’dır. Misafir tarafından giriş ve çıkış saatleri aracıya 24 saat önceden haber verilmelidir. Bu saatlere uyulmaması durumlarda oluşacak zararlar misafir tarafından tazmin edilir. Bu saatler, aracı ile görüşülerek müsaitliğine göre ücretli olarak değiştirilebilir.

 

K) HAVUZ KURALLARI : Misafir kendisine temiz ve bakımı yapılmış olarak teslim edilmiş havuzu özenle kullanacağını, kıyafetleri ile girmeyeceğini, havuza katı-sıvı herhangi bir şey atmayacağını taahhüt eder.

 

L) ELEKTRİK-SU TÜKETİMİ : Misafirin ödediği kira bedeli içerisindedir. Konaklamaları sırasından normal tüketimin üzerinde kullanım olur ise ekstra olarak ücret ödemeyi taahhüt eder.

 

M) İNTERNET : Konaklama boyunca ücretsizdir. Misafir tarafından T.C. Kanunlarınca yasaklanmış içeriklerin ziyaret edilmesi durumunda tüm yükümlülükler misafire aittir.

 

N) BAKIM : Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için misafir, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Villada periyodik olarak yapılan haftalık ilaçlamaların dışında villada ve bahçesinde arı, kertenkele, solucan, sivri sinek, fare, yılan, kırkayak, karınca, akrep, çiyan vb. haşerelerin villa içerisinde görünmesi durumunda haber verilerek gerekenin yapılmasını olmadı tekrar ilaçlama yapılarak sorunun giderilmesini sağlanması dışında müşterinin korkarak villayı kendi isteği üzerine terk etmesi durumunda aracıdan her herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

O) MUHAFAZAKAR VİLLA-APARTLAR : Sözleşmede – Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan misafirlerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini aracı veremez. Görünmemezlik konusunda, misafirler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Olası durumlarda aracı sorumluluk kabul etmez.

 

P) ARACI : Aracı web sayfasında yayınlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir dairenin sahibi değildir. Her Villanın/Apartın/Dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. Aracı kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin Villalarını/Apartlarını/Dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır.

 

Q) MİSAFİR ŞİKAYETLERİ : Misafirler villada kaldıkları süre içerisindeki ek 1 de belirtilen taahhütlerde oluşan eksiklikler ya da diğer şikayetlerini hemen aracıya bildireceklerdir. Şikayet konusu durum Aracı ya da görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden aracı kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

R) YİYECEK-İÇECEK : Kiralanan villa-apart içerisinde misafir yiyecek-içecek hizmetlerini kendisi karşılayacaktır. Misafirin olası talepleri extra olarak ücretlendirilir.

7)  MÜCBİR  SEBEP

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda aracı hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden ve tazminatsız bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, aracının engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

Günümüz koşullarında yaşanan global sorunlardan dolayı daha önce yapılmış olan rezervasyonun, rezervasyon tarihine istinaden (min 15 gün kala) SEYAHAT edecek olan kişilerin COVID olması ,gelecek oldukları şehir veya ülkeden seyahat kısıtlaması dahil çıkış yasağının olması vs. gibi durumlarda hastane veya resmi mercilerden bu tür olayların olduğuna dair resmi evrakların tarafımıza yazılı olarak mail ile gönderilmesi halinde gün gözetmeksizin rezervasyon yapılan villada tarih değişikliği ya da iptal edilip ön ödemesi koşulsuz olarak tarafınıza iadesi sağlanacaktır.

 

8) DİĞER ŞARTLAR

·        Villaya giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, aracının önüne geçemediği durumlarda aracı kesinlikle sorumlu tutulamaz.

·        Villaya ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan aracı kesinlikle sorumlu tutulamaz.

·        Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan aracı kesinlikle sorumlu tutulamaz.

·        Tüm Villalarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

·        Villa kiralamış olan misafir, kiralamış olduğu villanın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan aracı sorumlu tutulamaz. 

·        Villaya ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden aracı sorumlu tutulamaz. Villayı kiralamış olan misafirin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk misafirin kendi sorumluluğundadır.

·        Villa hakkındaki “www.kalkantatilleri.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ölçüm hatalarını Villayı kiralayan misafir göz önüne almayı kabul eder.

·        Villa hakkındaki “www.kalkantatilleri.com” detay sayfasında “uzaklık tablosu'nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise aracı sorumluluk kabul etmez

·        Villada bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan misafir sorumludur, aracı sorumlu tutulamaz.

·        Villaların tamamında yaklaşık 130 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Misafirin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, aracı bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

·        Villalarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan aracı kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

·        Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini aracıya yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde villayı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Misafirin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan aracı kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

·        Villada oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden aracı sorumlu tutulamaz.

 

·        Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villalar birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan aracı sorumlu tutulamaz.

 

 

·        Aynı zamanda herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun www.kalkantatilleri.com tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde ya da müşterimizin talep ettiği farklı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa müşteriye önerilecektir.  Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.  

 

 

 

<